1 Ton Su Ne Kadar ? 2022

1 Ton Su Ne Kadar ? Sorusunun cevabını sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık. 2022 yılında 1 Ton Su Ne kadar sizlerle paylaştık. Sizlerde merak ettiğiniz soruları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Herkesin merak ettiği soruları sadece sizler için yazdık. Çoğu şehir artık kart ile su alma yöntemine geçti. Vatandaşlara verilen abone kart sayesinde para karşılığında kartlarına tonaj olarak su yüklemektedirler. Bu su bittikten sonra da tekrardan karta para yüklemeleri gerekmektedir.

1 Ton Su Ne Kadar ? 2022

Su kartı ile su alımı yapılan su kartlarından, 1 Ton Su; 0-15 metre küp arasında 4,81 TL’dir.

  • Çoğu şehirdeki vatandaşlar, belediyenin sağladığı su hizmetinden ellerindeki kartlar ile kullanmaktadırlar. 1 Ton Su 4.81 Liraya gelmektedir.

Ankara Su Metreküp Fiyatı 2022:

Günümüzde artan enflasyon ve hayat pahalılığı su metreküp fiyatlarına da yansımaktadır. Belediyeler de zaman zaman bu pahalılıklara karşı fiyat artışına gitmektedir. Bu fiyat politikaları belediyelere göre farklılık gösterir. Su metreküp hesaplamaları da bu tercihlere göre yapılır. Üç büyük şehirde bu oran daha yüksektir. Ev ve işyerlerinde de metreküp oranları değişkendir.

Şu an ki Ankara Su Metreküp Fiyatı 2021 güncel rakamlar ise 0-15 metreküp arasında 5,61 TL‘dir.

İzmir Su Metreküp Fiyatı 2022:

İzmir’in su dağıtım kurumu olan İzsuda güncel su fiyatı 6.41 TL’dir. Su fiyatları şehirden şehre ve kullanım yerlerinde farklılıklar göstermektedir. Şehirlerde farklı farklı su metreküp fiyatları verilmektedir.

Buski Su Metreküp Fiyatı 2022:

Bursa’da bulunan su dağıtım şirketi Buski’ye göre su güncel fiyatı 4.42 TL. Güncel enflasyona göre su fiyatları günden güne ve yıllara göre değişmektedir.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.