Alçıpan Fiyatları Ne Kadar ? 2022

Ev hanımlarının ve evlerini dekore etmek isteyen insanların evlerine daha güzel bir dekore vermek için yaptırdığı ”Alçıpan ve Alçı tavan” fiyatlarını sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık. Herkesin merak ettiği yazıları sadece bizlerle okuyabilirsiniz.

Alçıpan denildiğinde akla gelen şeylerden biri de mukavaa kağıdına benzer sert madde bu sert maddenin asıl ismi plakadır. Bu plakalarla kaplanan yüzeyler değişik ve güzel desenlerle kaplanarak herkesin seveceği şekilde kaplanır.

Bu kaplamalar ortalama olarak bir fiyat verilmesi gerekirse, beyaz alçıpan 12,5x1200x2500mm adet fiyatı 35 TL’dir. Bu fiyat şehirden şehre değişebilir. Bu değişimlere göre ortalama fiyat ”35 Lira” civarındadır.

Alçıpan Fiyatları 2022

Beyaz alçıpan duvar kaplamada ve dekorasyon işlemlerinde kullanılır. Bu dekorasyon işlemlerinde kullanılan alçıpan fiyatı aşağı yukarı 35 liradır. Bu fiyat alçıpanın kalitesine, uzunluğuna ve kesitine göre değişebilmektedir.

Alçıpanın fiyatını etkileyen özellikler:

  • Alçıpanın kalınlık, incelik durumuna göre
  • Alçıpan ağırlığına göre
  • Alçıpan ölçülerine göre: Örneğin standart olarak 200×400 olarak belirtilse de bu firmaya göre de değişebilir
  • Alçıpanda kullanılan malzemeye göre: Örneğin beyaz alçıpan, yangına karşı dayanıklı kırmızı alçıpan, suya karşı dayanıklı yeşil alçıpan ve darbelere karşı dayanıklı mavi alçıpan gibi.
  • Alçıpan işçilik fiyatı

Yukarıda yazılan alçıpan özelliklerinin dışında, alçıpanın işçiliğide önemlidir. Alçı tavan veya kaplama tavan yaptırmak isteyen insanlar işin hızına göre ustaya ortalama olarak günlük 200 liraya kadar malzemesiz olarak vermektedirler.

Alçıpan Nerede Satılır ?

Alçıpan genel olarak yapı malzemesi satan yerlerde ve büyük yapı malzemesi satan ”Koçtaş,Banio” gibi yapı malzemelerinde de bulunabilir. Bunu  yanı dışı alçıpanı internet üzerinden de satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden satın alacağınız alçıpanların tedarik durumunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tedarik durumunu çözmeniz durumunda internet üzerinden daha ucuza da alçıpan alabilirsiniz.

1 Ton İnşaat Demiri Ne Kadar ? Demir Fiyatı 2022  

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.