Anadolu Vakfından Öğrencilere Geri Ödemesiz Burs Başvuruları Başladı

Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite yerleştirme sonuçları da bu hafta açıklanmıştı. Öğrenciler tercihlerine göre üniversite kayıt işlemlerine geçtiler. Özel şirketlerin, büyük kurumların vakıfları da üniversiteye yerleşen öğrenciler için burs başvurularını başlattı. Anadolu Vakfı da bu kurumlarında arasına girerek üniversite öğrencilerine geri ödemesiz burs vermeye hazırlanıyor.

Devlet üniversitelerinde ve özel üniversiteleri yüzde 100 burslu kazanan öğrencilere geri ödemesiz burs verecek olan kurum başvuruları internet üzerinden almaya başladı. Anadolu vakfının bursuna internet üzerinden 1-30 Eylül arasında başvurabilirsiniz. Bursa başvurmak için tıklayabilirsiniz.

Anadolu Vakfının bursundan yararlanmak için; Öncelikle Türk Vatandaşı olmak ve Lisans bölümlerinde okumak gerekir. Bu burstan açık öğretimde ve ön lisans da okuyanlar yararlanamayacak.

Anadolu Vakfı Bursu Ne Kadar ?

Anadolu Vakfı 2021-2022 yılı eğitim yılı içinde, Ekim-Haziran ayları boyunca 9 ay burs vermektedir. Bu bursa almaya hak kazanan öğrenciler, eğitimlerini bitirmedikleri veya başarısız olmadıkları sürece bursu almaya devam ederler.

Bursu almaya hak kazanan öğrenciler ilk burslarını Ocak ayında almaya başlayacaklardır. 2020 Yılında Anadolu Vakfı ” Ankara, İstanbul ve İzmir” de okuyan öğrencilere ayda 500 lira diğer illerde okuyan öğrencilere ise ayda 450 lira burs vermektedir.

 

Diğer üniversite öğrencilerine verilen bursları inceleyebilirsiniz. 

Üniversite Öğrencilerine 500 Lira Eğitim Bursu İçin tıklayınız.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.