Bactroban Kremi Faydaları ? Yaralanmalarda Bactroban Kremi

Sizlerle herkesin kullanıp ama bilmediği ilaçları yorumları ve faydaları ile paylaşmaya devam ediyoruz. Yaralanmalarda ve kanamalarda kullanılan Bactroban kremini bu yazımızda sizler için tanıtıyoruz. Genel olarak vücudumuzdaki herhangi bir kanama ve tırnak batmalarında kullanabileceğimiz bu yazımızdaki ilacı sizlerle buluşturuyoruz.

Bactroban kreminin genel kullanım alanı; Tırnak batmalarındaki kanamalar, yaralanmalarda kanın akışını durdurmak, çatlaklarda ve kalıcı sivilce lekelerinde kullanılmaktadır.

Bactroban Kremi Faydaları:

Jel şeklinde yara bölgelerinde masaj eşliğinde kullanılan Bactroban kremini sadece yara bölgelerinde kullanmalısınız. Yüz bölgesi için fazla tavsiye edilmese de kullananlar da var.

  • Kanamalarda kanın hızını azaltır.
  • Kanama sonrası oluşan yara izlerinin kapanmasını sağlar.
  • Ciltte bulunan kalıcı lekelerin kapanmasında ve geçmesinde oldukça etkilidir.
  • Çatlak olan bölgelerde çatlak izlerini geçirir.
  • Tırnak batmalarında deriyi yumuşatır.

Kısacası Bactroban kremini gönül rahatlığı ile kalıcı lekelerde ve yara izlerinde kullanabilirsiniz. Bactroban kremini eczaneden reçeteli veya reçetesiz şekilde 23.17 Lira’ya alabilirsiniz.

Bactroban Kremi Yorumları:

  • ”Bir doktorun sivilce kurutmak icin bana tavsiye ettigi ama hicbir ise yaramadigini gordugum krem. uzeri beyazlamayip icindeki iltihapi akitamadiginiz, insani uyuz eden, suratinizin en olmadik yerinde cikan ve haftalarca yok olmayan sivilcelerimden bahsettigim bir doktor (dermatolog degildi, guzellik merkezi sahibiydi), bunlari antibiyotikli bir kremle kurutabilecegimi soylemisti ve bactroban’i tavsiye etmisti. sonucta sivilce normal iyilesme surecinde iyilesti, bu kremin faydali oldugunu sanmiyorum. yara berelerde ise yariyor olabilir…”
  • ”geniş spektrumlu antibiyotik özelliğe sahip merhem. ciltteki bakteriyel enfeksiyonun(iltihap, akne, vs.) iyileşmesini değil, kötüye gitmesini engeller. çünkü çalışma prensibi bakterileri öldürerek değil, rna sentezini inhibe ederek üremelerini engellemeye dayalıdır. yani ülkeye giren düşmanı öldürmek yerine yeni düşman gelmesin diye sınırları güçlendirmek gibi bişi…”
  • ”piercing bakımında da faydalı olan krem. antibakteriyel sabun* ile birlikte kullanıldığında, olası mikrop kapma riski en aza iniyor. kremin piercing küpesinin giriş ve çıkış noktalarına sürülmesi yeterli.”

Yukarıdaki Yorumların Kaynağı: 1

 

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.