Bebekler İçin En İyi Pişik Önleyici Krem Ve Doğal Yöntemler

Bebekler ilk doğduğu zamandan ayaklanma sürecine kadar hareketsiz kaldıklarından dolayı pişik olmaları gayet doğaldır. Bizlerde bu yazımızda sizler için bebeklerin pişik geçirmelerini hızlandıracak ve engelleyecek tüm krem ve doğal yöntemleri sitemizde bu yazımızda yazdık.

Tüm ebeveynler bebekleri için pişik kremlerine yönelmektedirler fakat bu krem veya ilaçlar bir süre sonra cilde zararı olduğu gözlemlenir. Bizlerde bu yazımızda sizlere daha çok doğal yöntemleri listeledik.

Bebek Pişiklerine 3 Doğal Yöntem

  • Doğal Zeytinyağı: Bebeklerin özellikle pişik olduğu noktalardan biri olan popo kısımlarına avuç iççi kadar masaj şeklinde uygulanmalıdır. Bu masaj yöntemi sayesinde deri rahatlar ve daha fazla gevşer.

  • Ceviz Yaprağı: Ceviz ağacı yaprağı bir çok cilt hastalığının tedavisinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sizlerde bebeklerinizin cilt bölgelerine sıcak suda eriterek kullanabilirsiniz.

  • Yumurta Beyazı: Yumurta öğününün beyazını suda kaynatarak bölgeye sürebilirsiniz. Kullanım olarak günde 2 tane yumurta beyazını cezvede kaynatarak kullanmanız tavsiye edilir.

Doğal yöntem olarak yukarıda listelenen 3 yöntemi kullanmanız tavsiye edilir. Bu doğal yöntemler de yeterli gelmezse doğal özlü kremleri de sizler için aşağıda listeledik göz atmanız tavsiye edilir.

Bebekler İçin Pişik Kremleri Ve Fiyatları

  • Popolin: Popolin kremi bebeklerin pişik noktaları için en çok tercih edilen bebek kremlerinden birisidir. Herkesin oldukça sık kullandığı bu kremin fiyatı ise 100 g popolin krem 24.99 lira 

  • Bepanthol:  Bebekler ve çocuklar için oldukça sık kullanılan bu kremi yetişkinlerde yanık izlerinde kullanmaktadırlar. Bu kremi bebeklerin pişiklerinde kullanabilirsiniz. Bu kremin fiyatı ise 100 gr Bepanthol 74.99 Lira

  • Mustela: Mustela kremini kullananlar oldukça severek ve tavsiye ederek kullanmaktadırlar. Sizlerde çocuklarınız ve bebekleriniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mustela kremi fiyatı 100 ml 73.99 Lira

  • Contractubex: Bu kremi daha çok ilerlemiş ve geç farkedilmiş pişiklerde kullanmanız tavsiye edilir. Yetişkinlerde yanık ve yara izlerinde kullanılan bu krem, bebeklerde ilerlemiş yanıklarda kullanılabilir. Bu kremin fiyatı ise 100ml 171.90 Liradır

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.