Bilgisayar Ekranına Görüntü Gelmemesinin Nedenleri

Bilgisayarınız aktif olarak çalışıyor ama ekranınızda siyah ekran veya hiç bir belirti yoksa bu yazımız sizleri ilgilendirmektedir.

İster masaüstü olsun ister laptop bilgisayarınızdaki bu sorunun aslında sistemsel bir hata olduğunu ve çözümünün çeşitli olarak çözülebilir. Ekran kartınıza elektrik gitmiyor veya ekran kartınızın kartı yanmış olabilir.

Bilgisayarınız içini açma durumu varsa sizlerle aşağıda paylaşacağımız yöntemleri izleyerek bilgisayarınızı kontrol ederek tekrardan ekrana ışık getirmeye çalışabilirsiniz. Eğer bu yöntemlerde de başarısız olur ekranınıza elektrik geliyor fakat ekranda siyahlık veya görüntü çıkmıyorsa bir bilgisayarcıya göstermeniz tavsiye edilir.

Ekranın Gelmesi İçin Yapmanız Gerekenler :

Bilgisayarınızın vidalarını sökerek içindeki ekran kartı gibi işlemcilerin durumuna bakmalısınız. Aşağıda paylaşacağımız maddeleri dikkatlice uygulayınız.

  • BIOS Pilini çıkartıp yeniden takınız.
  • CMOS Reset deneyiniz. (Eğer yukarıdaki işlemde de ekran gelmezse bu işlemi denemelisiniz.)
  • RAM’leri söküp uçlarına üfleyerek tekrar yerine takınız.
  • Ekran Kartını çıkartıp tekrardan deneyiniz.

Eğer bilgisayardaki ekranınıza görüntü gelmiyorsa donanımsal bir sıkıntı yaşandıysa, bu 4 seçeneklerden biri işe yarar. Bu 4 işlemde işe yaramazsa eğer derhal bilgisayarcıya başvurmanız gerekmektedir.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.