Ünlü Sanatçı ”Cansever” Ne Hastası ? Hastalığı Nedir ?

Ülkemizde en çok dinlenen sanatçılar arasında yer alan ”Cansever” arabesk ve dizi müzikleri ile tüm müzik sevenlerin kulağında güzel bir iz bırakmıştır. Geçtiğimiz günlerde televizyon ekranlarında izlediğimiz Cansever’in hastalığı ile ilgili detaylı bilgiyi sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık. Herkesin oldukça merak ettiği bu konunun detayları sitemizdeki bu yazımızda sizlerle.

Cansever Ne Hastası ?

Seslendirdiği bir çok şarkıya duygusunu katan Cansever, 1994 yılında romatizm bir hastalık türü olan Morbus Behterew‘e yakalanmıştır. Uzun seneler bu hastalık yüzünden zorluklar yaşayan Cansever, Türkiye’deki kariyerine ise 1997 yılında İbrahim Tatlıses aracılığıyla başlamıştır.

İbo Show’da “Kara Çadır” isimli ünlü Yemen türküsünü kendine has yorumuyla seslendiren Cansever, daha sonra Ece Müzik etiketiyle çıkardığı “Meçhul” isimli albümünde Kara Çadır, Kader, Yara Benim, Durup Dururken, Aşkım Yarım Kalmasın, Meçhul, Yeni Aşk, Uzat Bana Ellerini, Olmaz Olsun, Derman Ol gibi birbirinden hit parçaları seslendirmiş ve milyonların duygularına tercüme olmuştur.

Ülkemizde herkesin severek dinlediği şarkılara imzasını atan Cansever, bir çok tedavi görmektedir. Bu tedaviler sonucunda şu anda sağlık durumunun iyi olduğunu da sosyal medyadan duyurmuştur.

Cansever’in Gerçek İsmi

Ülkemizde bir çok şarkıya imzasını atan Cansever aslında, gerçek ismini kimse neredeyse duymamıştır. Gerçek adı Dzansever Dalipova’dır. 8 Temmuz 1962 yılında Makedonya’nın Veles kentinde 7 çocuklu ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelen Cansever, daha 12 yaşındayken sokaktaki çocukların attığı bir sopa yüzünden tek gözünü kaybetmiştir. Çocukluk dönemlerinde müzik dünyasına adım atan Cansever, ilk albümü Kemano Başal E Romengeyi 1992 yılında çıkarmıştır.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.