Cilt Kahramanı: Aloe Vera Nasıl Kullanılır ?

Tıp dünyasında ilaçların ham maddesinde, cilt bakım malzemelerinde ve güzellik alanlarında oldukça sık kullanılan bu bitki özü vücudumuz için oldukça faydalıdır. İki tarafı da kabuk halinde olan yaprakların arasında bulunan bu bitki özü ormanlarda rahatlıkla bulunabilir. Özellikle tropikal alanlarda yetişen bu bitki türünden oldukça ilaç ve yardımcı malzemeler yapılmaktadır.

Aloe Vera Ve Cilde Faydaları

Aloe Vera özünü saf jel halinde büyük marketlerde veya eczanelerde bulabilirsiniz. Saf halde bulunan bu bitki özünü direkt olarak yüzüne uygulamanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Cildi nemlendirir, gözenekleri açar ve sivilce oluşumunu engeller.

  • Akne, siyah nokta ve sivilce oluşumlarını engeller.
  • Güneş yanıklarında kullanılabilir.
  • Cildinizde çıkan yaraların üzerine uygulandığında yaraların çabuk kapanmasını ve iyileşmesini sağlar.
  • Cildinizde iltihaplanma var ise bu bölgeye uygulanarak iltihaplanmaların önüne geçer.
  • Sinek ve böcek ısırıklarının olduğu bölgelere uygulanabilir.
  • Cildinizde oluşan kırışıklara karşı gençleşme etkisi gösterir.

Cildinizin dışında özellikle saçınıza uygulayacağınız saf Aloe Vera özü bakım kremi niyetinde kullanılarak saçınıza bakım yapar, kırıkları engelleyerek saçınızın düzgün uzamasına fayda sağlar.

Aloe Vera’yı Nereden Alabilirim ?

Aloe Vera bitkisini evinizde besleyebilirsiniz. Tohum satan yerlerden alacağınız Aloe Vera bitkisini evinizde güneş gören yerde besleyerek saf Aloe Vera özünü elde edebilirsiniz. Evinizde yetiştirmek istemeyenler için aktarlarda, eczanelerde saf Aleo Vera bitkisinin özünü bulabilirsiniz. Marketlerde veya kadın bakım mağazalarında da krem halinde bu bitkinin özüne ulaşabilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.