Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar ? Güzergahı Nedir ?

Kış mevsiminin en gözde yolculuklarından biri olan ”Doğu Ekspresi” tren yolculuğunu duymayan yoktur. Herkesin gitmek ve gezmek istediği en güzel manzaraların olduğu şehirler arası tren yolculuğunun detaylarını sizlerle paylaştık.

Kış aylarında yerlerde kar tanelerinin birikmesi ile birlikte tren vagonlarının içinde güzel bir yolculuğa ne dersiniz ? Aileniz veya sevdiklerinizle, güzel manzaralara dalarak hayal kurmak…

Doğu ekspresinin bilet fiyatını, güzergahını sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık. Güzergah olarak en çok kar yağan şehirler ve uygun bilet fiyatı sayesinde insanların oldukça ilgisini çekmiş durumda.

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatı Ne Kadar ?

Güzel bir kış yolculuğunun fiyatı her bütçeye uygun olarak değişmektedir. Değişen bilet fiyatlarının en önemli ölçülerinden biri de kaç kişi ile bir oda tutacağınız. Normal tren yolculuğu ile doğu ekspresi yolculuğu oldukça farklıdır. Doğu ekspresi yapan tren vagonları kişisel olarak düzenlenmiştir. Aileniz ve sevdikleriniz ile baş başa olabileceğiniz kokpit odalar tasarlanmıştır.

  • Doğu ekspresi en uygun tek kişilik bilet fiyatı yaklaşık olarak 68 Liradır.

Doğu ekspresi bilet fiyatlarını incelemek ve bilet almak için tıklayınız.

Doğu Ekspresi Güzergahı Ve Tarihleri

Doğu ekspresi gezisini tren ile yapmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de hangi şehirlerden geçer ve saatleri nelerdir…

Bizlerde bu yazımızın başlığında sizler için doğu ekspresinin güzergahını ve hangi şehirlerden saat kaçta geçeceğidir. Doğu ekspresi treni ilk başlangıç yeri olarak Ankara’dan başlar ve sırası ile Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars’ı trenden izleyerek yolculuk yaparsınız.

Doğu Ekspresi İle İlgili Merak Edilenler:

Bu başlığımızda doğu ekspresi treninde yapacağınız yolculuk ile ilgili en çok merak edilenleri ve yolculuk yapmadan önce bilmeniz gerekenleri yazdık.

  • Doğu ekspresi treninde bulunan vagonlar uzun bir yolculuğa göre ayarlanmış olup, oldukça fazla vagon seçeneği ile misafirlerini rahat ettirmektedir. İsterseniz 4-5 veya tek kişi bile rahatça yolculuk yapabileceğiniz vagonlar bulunmaktadır.
  •  Tren içinde yiyecek, içecek ve öğün olarak yemekler mevcuttur. Bir otel gibi ücret karşılığında hizmet alabilirsiniz fakat dışarıdan da istediğiniz yiyeceği veya içeceği getirebilirsiniz.
  • Tren yolculuğunu yaklaşık olarak 24 saatte tamamlamaktadır. Bazı şehirlerde garlarda durarak 15 dakikaya yakın mola vermektedir. Kısacası 1 gün boyunca trende her hizmeti alarak otel konseptinde manzarada yolculuk yapabilirsiniz.

İlgili İçerik : Hızlı Tren Bilet Fiyatları 2022

 

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.