Eczaneler Kaçta Açılıyor ? Hafta Sonu Çalışma Saatleri (2021)

CoronaVirüs dolayısıyla Eczanelerin çalışma saatlerinde değişiklikler yaşanmıştı. Okulların açılması ile birlikte normale dönen günlük hayatta sizler için eczanelerin çalışma saatlerini ve nasıl çalışacaklarını hafta sonu dahil bu yazımızda açıkladık.

Özellikle gece vakitlerinde nöbetçi eczanelerin çalışma saatlerinin bitmesi ile acil hastası olan insanların oldukça sık araştırdığı bu konuyu sizler için açıkladık. Kapanma zamanlarında 7/24 çalışan eczane sayılarının çok olması ile normalleşmeye geçilmesi ile birlikte saatleri aşağıda inceledik.

Eczanelerin Çalışma Saatleri (2021)

Eczaneler hafta içi ve cumartesi günlerinde sabah saat 09.00’dan akşam 19.00’a kadar öğle arası olmaksızın hizmet vermektedir. Pazar günleri genel olarak nöbetçi olmayan eczaneler kapalıdır.

Hafta içi ve cumartesi günleri akşam saat 19.00’dan sonra haftalık düzenlenen eczanelere göre nöbetçi eczane uygulamasına geçilir.

Resmi Tatillerde Eczaneler Açık Mı ?

1 mayıs, 1 ocak, 15 temmuz, 29 mayıs, 30 ağustos, 23 nisan, kurban ve ramazan bayramlarının ilk iki günü dahil olmak üzere eczaneler kapalıdır. Resmi tatillerde aynı pazar günleri olduğu gibi sadece nöbetçi olan eczaneler hizmet vermektedir.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.