Ekşi Sözlük Kimindir ?

Yıllardır herkesin kendi yorumunu katarak insanları birleştiren bir sosyal platform sitesi olan Ekşi Sözlük, bir çok konuda bir çok kişiye hitap etmektedir.

Ekşi Sözlük 

15 Şubat 1999 yılında Ekşi Teknoloji adından kurulan bu büyük site, Kutsal Bilgi Kaynağı sloganında bir çok kullanıcı ile buluşarak bu zamana gelmiştir. İnternette aradığınız herhangi bir bilgi veya sorunuzu başka insanlarla paylaşarak cevap bulmanıza yardımcı olan bir site olan Ekşi Sözlük, bir çok yazardan ve fazlaca bilgiden oluşmaktadır. Ekşi Sözlüğün sahibi Sedat Kapanoğlu’dur.

Sedat Kapanoğlu Kimdir ?

21 Aralık 1976 yılında dünyaya gelen Sedat Kapanoğlu, okulu bırakıp ticarete atılan Sedat Kapanoğlu 2015 Yılına kadar Ekşi sözlüğün hem sahipliği yapmış hem de yazarlığını yapmıştır.

İlk çalışması Liseden mezun olduktan sonra hastanelere yaptığı yazılım ile başlamıştır. Daha sonralarda asansör programları ile ODTÜ programlama yarışmasında 3. olarak tanınmıştır.

Yarışmalar ve art arda gelen başarılardan sonra 2001 yılında Microsoft’tan iş teklifi almıştır. Microsoft’ta çalışmaya devam ederken 2003 yılında Ekşi Sözlük sitesi ile ”en başarılı kişisel websitesi”(Altın Örümcek) ödülünü almıştır.

2015 yılında görevlerinden ve yönetim kurulluğundan tamamen ayrılarak ABD’ye yerleşmiştir.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.