Evde Oturarak Saatte 15 $ Kazanabilirsiniz… İşte Detayları

Herkesin kolay işlerle para kazanmak istediği bir dünyada sizlerde oturduğunuz yerden bilgisayar ekranına bakarak para kazanabilirsiniz. Sizler için bu yazımızda internet üzerinden bildiğiniz dalda uluslararası firmalara ve şahıslara yardımcı olarak para kazanabilirsiniz. Bu işin detaylarını sizler için bu yazımızda örnekleri ile birlikte yazdık.

Herkes olduğu yerden bilgilerini ve ilgilendiği dalda başkalarına yardımcı olarak karşılığında para kazanmak ister. Bizlerde sizler için dünyanın tüm ülkelerinde milyonlarca kullanıcıya hitap eden Upwork firmasını araştırdık ve yorumlarımızı sizlerle paylaştık.

Upwork Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Upwork, dünya üzerindeki hem iş veren hem de iş yapan insanlara sanal ortamda ulaşan bir internet sitesidir. Bu internet sitesi sayesinde insanlar kendi bilgileri sayesinde para kazanabilmektedir.

Dünyada milyonlarca firma insanlara ulaşarak onların bilgilerinden veya teknik becerilerinde faydalanabilmektedir. Ücret konusunda genellikle dolar olarak verilir. Yaptığınız sağladığınız hizmet karşılığında saatlik olarak dolar karşılığında para kazanabilirsiniz.

Verilen işler genel olarak çizim, proje, tercümanlık, sanal danışmanlık gibi üst perdeden işler olmaktadır. Dünya genelinde bu sitede kendine iş çıkartan bir çok insan bulunmaktadır. Sizler de bu internet sitesi sayesinde para kazanmak istiyorsanız hemen kayıt olun.

  • Ne Tür İşler Bulunmaktadır ?

Upwork sitesinde genel olarak Freelancer çalışanlara hitap eden işler bulunmaktadır. Freelancer derken, kitap çevirmenliği veya web site yapan insanlara da ihtiyaç bulunmaktadır. İş verenler sizleri bu kategoriden bularak sizlerle iletişim kurabiliyor ve ona göre sizlere işlerinizi vermektedirler.

En çok aranan işlerden bazıları: Tercümanlık, Web site yöneticisi, İçerik üreticisi gibi sektörlerde hem ücretler hem de işler oldukça fazladır.

  • Nasıl Kayıt Olabilirim ?

Upwork sitesine girerek kendinizi okuduğunuz okulu ve yapabildiğiniz işleri sitedeki kendi bölümünüze yazarak kendinizi ifade etmelisiniz. Kendinizi ifade eden bir profil açtıktan sonra kendi profiliniz üzerinden iş arıyorum sekmesine tıklayarak o alanda iş veren firmalara ulaşabilirsiniz. Ödemeler tamamen site üzerinden dönmektedir bu yüzden kendinizi profiliniz üzerinden iyice tanıtmalısınız.

Yapabileceğiniz işleri daha önce çalıştığınız yerleri de yazarak genişletebilirsiniz bunun oldukça faydası olmaktadır.

  • Upwork Kullanıcı Yorumları:

Sizler için bu siteyi daha iyi tanıtmak adına bir platformda Upwork sitesi ile ilgili yazılmış yorumları listeledik.

  1. ”girip de iş almayı bir türlü beceremediğim internet sitesi.bende mi bir eksiklik var yoksa front end developer / web design işi için yanlış yerde mi iş bakıyorum anlayamadım bir türlü. teklif (proposal) gönderiyorum cevap gelmiyor. 2 hafta geçiyor hala cevap yok. bir de onaylı’lara (verified) başvuru yapıyorum yani, anlayamadım bir türlü. şu ana kadar sadece 1 tanesinden cevap geldi, onda da teklifim reddedildi (decline by client yazıyor).saatlik ücretimi 20$ yaptım bir de. teklif yapan diğer insanların ortama saatlik fiyatlarına bakınca da böyle 20$ 30$ 40$ 50$ civarında olan insanlar teklif yapıyor. portföyüm çok mu kötü acaba”
  2. ”ben cad kısmıyla alakadarım o yüzden diğer bölümlerde de durum aynı mıdır bilmiyorum. çalıştığım alan için şunları söyleyebilirim:iş alabilmeniz için başlangıçta önemli olan 3 kritik nokta var.– 1. si portföy. geçmiş yaptığınız işleri tecrübeleri anlatan resimlerle de besleyerek güzel bir geçmiş hazırlamalısınız. tabi kendinizi tanıtan yapabileceklerinizi anlatan kısa ve öz bir yazıyı da tanıtım bölümüne eklersiniz.

    – 2. si ingilizce bilgisi. bunu da ingilizce testlerinden birini çözerek o seviyede kendini ispatlayarak”

  3. ”freelancer sitesi. daha bitmedi. arkadaş bi müşteriyle konuştum 250 dolarlık bir iş için. 6 fotoğraf editlenecekti. “1 tane deneme olarak yapar mısın?” dediler tamam dedim. güzel, mis gibi editledim. neleri değiştirdiğimi tek tek anlattım ve gerçekten iyi oldu iş. sonrasında cevap bile gelmedi müşteriden. muhtemelen yoluna çıkmış bu i*neler herkese tek tek yollayıp istedikleri işi bitirtiyolar. neyse durumbu. burdan iş gelir falan diye de pek heves etmeyin.”

Sizlerde bu sitede iş almaya başlamak istiyorsanız tıklayınız.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.