Fayanslar Boyanabilir Mi ? Detaylı Öğren

Son zamanların konularını sizler için sitemizde derlemeye devam ederken kullanıcıların oldukça sık aradığı konulardan biri olan banyo ve mutfaklarda sıkça bulunan fayansların boyanıp, renk değiştirilebileceği idi.

Özellikler banyolarımızda ve mutfaklarımızın yerleri genellikle fayanslarla kaplıdır. Fayansların o bölgede çok olmasının nedenlerinden biri de su ile en çok temas eden yerlerden olmalıdır. Fayanslar su ile ilişkiye oldukça dayanıklıdır. Sizlerde evinizde bulunan fayansları boyamak isterseniz lütfen bu yazımızı dikkatli okuyunuz.

Fayanslar Boyanır Mı ?

Fayanslar özel su geçirmez boyalar ve boya fırçaları ile boyanabilir. Fakat her ne kadar dayanıklı boyalar kullansak bile ilerleyen zamanlarda fayanslarda boyanın değiştiğini ve özelliğini kaybettiğini görebilirsiniz.

Sizlere tavsiyemiz fayansları boyamak yerine fayanslarınızı duvar kağıdına benzer yer kağıtları ile desenli olarak kaplatabilirsiniz.

Fayans kaplama işlemi boyama işleminden daha kaliteli olacağından dolayı insanlar genel olarak bu yöntemi seçmektedirler.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.