Gece Vakti Tırnak Kesmek Günah Mı ?

Tırnak kesmek, genel anlamda yasaklanmış veya belirli zamanlarda kesebilirsiniz diye zamanlandırılmış bir eylem değildir. Halk arasında oldukça sık kullanılan ” Gece vakti tırnak mı kesilir ?” deyimini sizler için doğrusunu açıkladık.

Tırnak kesmek, gece vakti tırnak kesilir mi, tırnak ne zaman kesilemez gibi sorularının cevaplarını sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık.

Gece Vakti Tırnak Kesmek Günah Mı ?

Tırnak uzatmak genel olarak dinimiz tarafından iyi görülmeyen bir davranıştır. Tırnaklar uzadıkça içindeki pisliklerde artarak vücutta pislik biriktiren bir organizma olarak görülmektedir. Yemek yaparken, tuvaletler sırasında oldukça tehlikeli bir hale dönüşeceği düşünülüyor.

Tırnak kesmenin herhangi bir vakti veya yeri yoktur. Yeri yoktur derken tabi ki de mutfakta veya yemek yediğiniz yerde tırnaklarınızı kesmemelisiniz. Halk arasında söylenilen gece vakti tırnak kesilmez cümlesi ise tamamen asılsız ve dinimiz açısından bir geçerliliği yoktur.

Bu cümle eski zamanlarda elektriğin olmadığı zamanlarda etrafı kirletmemek adına söylenmiş bir cümledir.

Ne Zaman Tırnak Kesilmez ?

Tırnak kesmek her zaman yapılabilir sadece iki durumda tırnaklarınızı kesmemelisiniz. Hac ve Umre sırasında tırnaklarınızı kesmeniz tavsiye edilmez. Dinimiz tarafından bu durum böyle söylenmektedir.

Cuma Günü Tırnak Kesmek Sünnettir.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

One thought on “Gece Vakti Tırnak Kesmek Günah Mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.