Giysilerden Ter Lekesi Kolayca Nasıl Çıkartılır?

Günlük hayatımızda yaz aylarında özellikle sıkça başımıza gelen ter lekeleri giydiğimiz kıyafetlerimize yapışarak kötü görüntüye sebep olur. Kış aylarında bile kalın giysilerimizin altına giydiğimiz ince kıyafetlerimizde gördüğümüz bu lekelerin kolayca nasıl yok edilebileceğini bugün sizlerle bu yazımızda paylaştık.

Özellikle siyah renkli veya oldukça kapalı renkli kıyafetlerimizin koltuk altı kısmına yapışan bu ter lekelerinden dolayı oldukça şikayetçi olabiliyoruz. Sizlere ilk önerimiz terli kıyafetlerinizi ters çevirerek yıkamanız.

Evde Doğal Olarak Kullanacağınız Leke Çıkarıcılar:

  • Tuz Kullanmak:  Ter lekesi yapışan kıyafetlerinizi ters çevirerek ter lekesinin sık olarak gözlendiği yere 1 çay kaşığı doğal tuz dökerek elinizle çitileyin ve ardından yıkamaya atınız.
  • Karbonat Kullanmak: Kıyafetlerde bulunan ter lekelerine en doğal ve en kalıcı çözüm olarak nitelendirilen karbonat kullanımı lekelerin olduğu bölgeye uygulanır ve elde yıkanması tavsiye edilir.
  • Limon Sürmek: Kıyafetinizde bulunan ter lekelerinin üstüne yarım olarak kestiğiniz limonu hafif hafif sürterek yıkayınız. Dikkat ediniz fazla sert baskı uygularsanız kıyafetinizde limon lekesi bırakabilirsiniz.
  • Sirkeli Suda Yıkamak: Sirke doğal olarak anti-deterjan özelliğine sahiptir bu yüzden lekeli olan kıyafetlerinizi sirkeli suyun içinde yıkayıp biraz bekletmeniz lekelerin çıkmasında oldukça etkili olacaktır.

 

 

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.