Hem Meyve Hem Cilt Dostu: Çilekli Maske Tarifi

Cildinizde oluşan sivilcelerden şikayetçiyseniz evde kendiniz kolay çözüm yolları arıyorsanız bu maske tarifi tam da sizlere göre.

Yağlı ciltlerde yer edinen sivilceler yüzümüzü kötü göstermesi nedeni ile haftada bir kere veya üç günde bir uyguladığımız maskelerden çoğu zaman sonuç alamayabiliriz. Çilek maskesi cildinizi kurutarak sivilcelerin yüzünüzde yer ettiği noktaları temizleyerek sivilceleri yok eder.

Malzemeler

  • 6-7 adet olgunlaşmış Çilek
  • 1.5 Yemek Kaşığı Yoğurt (Ev yapımı yoğurt olursa daha sağlıklı olacaktır.)

Hazırlanışı

Maskenin ana malzemelerinden biri olan Çilekleri iyice yıkadıktan sonra küçük dilimlere bölünüz. Böldüğünüz bu dilimleri bir kasede iyice eziniz. Ezdiğiniz çileklerin üstüne yoğurdunuzu ekleyin ardından bir iki damla limon ve 1 çay kaşığı zencefil ekleyiniz. İyice kasenin içinde karıştırılan malzemelerin ardından maskeniz hazırdır.

Uygulanışı

Maske karışımını suratınıza sürmeden önce bol köpükle yüzünüzü iyice yıkayıp durulayınız. Ardından kasede karıştırdığınız malzemeleri elinizle yüzünüz her bölgesine eşit şekilde olacak şekilde yayınız. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzde yanma ve kuruma hissi olacaktır. 20 Dakikanın sonrasında maskeyi bol su ile yıkayıp kurulayınız.

Marketlerde ve yaşam mağazalarında oldukça çok satılan çilek maskesini haftada bir kez uygulamanız sizlere tavsiye edilmektedir. Cildi hem sivilcelerden kurtarır hem de parlaklık vererek sizlere daha iyi bir görünüm sağlar.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.