Eklem Ağrılarının Çaresi: Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Eklem ağrıları özellikle yaşlılarda görünen bir hastalık olsa da, gençlerde ve spor yapan insanlarda da görünebilir. Çok hareketsiz kalmak kemiklerimizin birleşim yerleri olan eklemlerimiz için oldukça sakıncalı bir durumdur.

Eklem ağrılarının oluşmasının ana sebebi kemiklerimizin arasında bulunan ”eklem sıvısının’‘ azalması ve özünü kaybederek zamanla kemiklerin sürtünmesini artırarak ağrı yapmaktadır.

Eklem Ağrılarının Nedenleri:

  • Yaşanılan kazalar
  • Obezite
  • Hareketsiz kalmak
  • Yanlış spor hareketleri
  • Düzensiz Beslenme
  • Hastalık belirtileri

Bu nedenlerin zamanla eklem ağrılarına sebep olacağı için bizlerle sizlerle doğal yoldan eklem ağrılarına iyi gelebilecek Hindistan Cevizi Yağını nasıl kullanacağınızı ve nereden bulacağınızı açıkladık.

Eklem Ağrılarına Doğal Yöntem Hindistan Cevizi Yağı:

Aktarlarda ve internet sitelerinde kolayca bulabileceğiniz Hindistan Cevizi Yağı ile eklem ağrılarınıza son verebilirsiniz. Ceviz yağını her sabah kalktığınızda ve geceleri yatmadan önce masaj halinde hafif hafif uyguladığınızda belli bir süre sonra ağrılarınız azalacaktır.

Çok şiddetli ağrılarınız varsa Hindistan Cevizi Yağını ve Zencefili karıştırarak güzel ve sağlıklı bir karışım ile ağrılarınızdan kurtulmak oldukça kolaydır.

Doğal Karışım:

1 Çorba kaşığı kuru zencefil ve 4 damla hindistan cevizi yağını bir cezvede 4 bardak su ilave ederek kaynatınız. Cezvede bulunan bu karışım iyice kaynadıktan ve karıştıktan sonra soğumaya bırakınız. Soğuyan ve iyice karışan bu tarifi günde iki ker eklem bölgelerinize masaj yaparak uygulayınız.

Zencefilin sağlığa faydası  ile ilgili daha fazla içerik bakmak istiyorsanız linke tıklayınız.

Öksürüğe Çare Olan Zerdeçalın Faydaları

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.