İklim Değişikliğine Çözüm ”Solarpunk”

Dünyada ki iklim değişikliğine çözüm olarak 2008 yılında ortaya atılan ”Solarpunk” projesini sizler için yazımızda tanıttık.

Solarpunk, Bahçelerin yemyeşil evlerimizin çatıları ve balkonlarının askılı çiçeklerle çevrili bir dünya olarak hayal etmemizi sağlayan projenin ismidir.

Solarpunk projesinin asıl amacı ise insanların doğa ile beraber yaşamasını amaçlıyor. Doğamızı bizlerin koruyup neler yapacağımızı bizlere aktarıyor.

Büyük şirket yöneticileri Solarpunk projesini benimseyerek fabrikalarında yenilenebilir enerjiye yönelerek çoğu firmaya ön ayak oluyor ve böylece Dünya çapında bir farkındalık yaratılıyor.

Solarpunk meraklısı Ellie Day konuyu şöyle özetliyor: ”Elbette, kapitalizm teknolojiye katkıda bulunabilir, ancak insanların her zaman kârdan önce gelmesi gerekir. Dolayısıyla teknoloji şirketleri, solarpunk’ın anlamını değiştirmeden uzaydakilerle birlikte çalışarak solarpunk ahlakını yaymaya yardımcı olabilirse, buna razıyım.”

Peki Solarpunk projesinin bahsettiği temiz Enerjiler Nelerdir;

  • Rüzgar
  • Güneş
  • Ağaç

en öz olarak bu üç enerji doğamızda ve üretim yerlerimizde kullanarak Solarpunk projesine destekte bulunup doğamızı koruyabiliriz.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.