İNG Bank Kimindir ? Güvenilir Mi ?

Türkiye’de hizmet veren en büyük bankalar arasında yer alan İNG Bank güvenilir mi ? İNG Bank Kimindir ? Sorularının cevaplarını sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık. Ülkemizde kredi, kredi kartı gibi bir çok işlemde müşterilerine yardımcı olan İNG Bank, 2008 yılında ülkemizde faaliyete başlamıştır.

İNG Bank Kimindir ?

Ülkemizde faaliyet gösteren İNG Bank, Hollandalı iş adamlarını bir araya gelmesi ile oluşmuş bir gruptur. Hollanda merkezli banka, 2007 yılında OYAK Bank’a ait tüm hisseleri satın alarak ülkemizde İNG Bank adı ile bankacılık hizmeti vermeye başlamıştır.

İNG Bank yönetim kurulunda ise;

  • Mehmet Sırrı ERKAN,
  • A. Canan EDİBOĞLU,
  • Can EROL,
  • Adrianus J.A. KAS,
  • Pınar ARBAY

gibi önemli isimler bulunmaktadır.

İlgili İçerik: Fibabank Kimindir ? Güvenilir Mi ?

İNG Bank Güvenilir Mi ?

Ülkemizde bankacılık sektöründe oldukça başarılı olan İNG Bank, yasal hizmetlerinden dolayı devlet güvencesi olan bir bankadır. Devlet güvencesi dediğimiz olay ise; kısacası, insanların bir bankadan kredi çekmeleri durumunda herhangi bir ölüm anında devlet tarafından belirli katkı almalarına denir.

Ülkemizde faaliyet gösteren her banka devletimiz tarafından güvenceli olup, belirli bir BBDK tarafından denetlenirler. Ülkemizde bilinen tüm bankalar devletin kurumu olan BBDK tarafından kontrol edilerek güvence verilmektedir.

İNG Bank Kapanıyor Mu ?

2021 Yılının ortalarında küresel sermayelerde azalıştan dolayı yaşanan sıkıntılardan ötürü insanlar arasında dolaşan İNG Bank kapanıyor mu sorusu ile ilgili banka tarafından net bir bilgi verilmemiştir. İlerleyen günlerde net bir bilgi ve açıklama yapılırsa sizlerle paylaşacağız.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.