Son Zamanların Geleneği: Kahve Banyosu Nedir ?

Sosyal medyalarda bu aralar sıkça karşılaştığımız kahve banyosunu sizler için tanıttık. Kahve banyosu ilk olarak nerede çıktı, neden kahve banyosu yapılıyor, sağlığa yararı nedir ve kahve banyosu tarifini sizler için bu yazımızda yazdık.

Kahve Banyosu Nedir?

Yurtdışında özellikle Uzak Doğu ülkelerinde sıkça karşılaştığımız masaj tiplerinden biri olarak karşımıza çıkan ”Kahve Banyosu” vücutta bulunan sinirsel sistemdeki bozuklukları tedavi ettiği iddiası ile şu zamanda sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Uzak Doğu ülkelerinde üst düzey sağlıklı masajlar yapılırken, bu masajlardan sonra insanlar kendileri ile baş başa kalmak adına banyolara geçerler. Süt banyosunun ardından şimdilerde ise Kahve dolu bir küvetin veya havuzun içinde insanlar vücutlarını dinlendiriyorlar.

Gıda toptancılarında satılan kahveler tabi ki de bu işte kullanılmıyor. Kahve Banyosu için Arjantin, Brezilya gibi ülkelerden özel hazırlanmış ince çekirdekli kahveler sipariş edilmektedir. Bu ince çekirdekli kahveler büyük makinelerde ezilerek suyu çıkartılıyor. Bu çekirdek suyu, normal su ile karıştırılarak Kahve Banyosu dediğimiz dinlendirici banyo tipi meydana geliyor.

Kahve Banyosunun Sağlığa Faydası Nedir ?

Kahve genel olarak içtiğimizde de, yediğimizde de insanı rahatlatan ve düşüncelerden uzaklaştıran olduğuna inanılan bir meyve çeşididir. Kahve Banyosu için yapılan ince çekirdekli kahveler vücut için oldukça sağlıklı olduğu söylenir.

  • Ruhsal anlamda kahve içerikli her şey insana huzur vermektedir.
  • Kas koordinasyonlarını oldukça güçlendirmektedir.
  • Enerji harcanmasını arttırarak vücuttan pis içerik atılmasını sağlar.
  • Ağrı kesici özelliği sayesinde vücuttaki ağrılara iyi gelir.
  • Antioksidan özelliği olduğundan dolayı kötü hastalıklara karşı insan vücudunu korumaktadır.

 

 

 

 

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.