Kötü Kokan Ayakkabılara Çözüm

Gün içinde aktif olarak kullandığımız genel ihtiyaçlarımızdan biri olan ”Ayakkabılarımız” fazla ve kötü kullanım sonucunda burnumuza kötü kokular getirebilir. Bu kötü kokulardan kurtulmanın fazlası ile yöntemi vardır fakat biz bu yazımızda sizler için evlerinizde kolayca uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri sizlerle paylaştık.

Ayakkabıları çamaşır makinesinde 30 derecede bağcıklarını iyice açarak kısa programda yıkayabilirsiniz. Yıkama dışında doğal olmayan yöntemler dışında ayakkabı ilaçları var onları da kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Temizliği İçin Doğal Yöntemler:

Ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde ve doğal olmayan yöntemler dışında en çok kullanılan, çözümü net olan yöntemleri sizlerle aşağıda paylaştık.

  • Karbonat Yöntemi:

Karbonat doğal olarak parlatma ve koku giderici özelliği sayesinde bu tür eşyalarda oldukça sık kullanılmaktadır. 1 Tatlı kaşığı karbonatı ayakkabınızın içine koyduğunuzda tüm koku gidecektir. Uygulama olarak 1 tatlı kaşığı karbonatı ayakkabınızın içine koyunuz ve 12-20 saat arasında hava alacak bir yerde bekletiniz.

  • Pudra Yöntemi:

Ayakkabıların kötü kokmasının asıl sebeplerinden biri nemli olarak kullanmaktır. Nemli kullanım sonucunda ayakkabılar oldukça kötü kokar ve kullanıma engel olabilir. Bu yüzden ayakkabılarınızın içine pudra sürerek nemden ve kötü kokudan kurtulmak oldukça mümkündür.

  • Ayakkabı Dondurmak:

Ayakkabıların sık kullanımı sonucunda ayakkabıların içi bakteri dolabilir bu bakterilerde kötü kokulara sebep olabilir bu yüzden 0 derecenin altında bakteriler öldüğü için ayakkabılarınızı buzdolabının dondurucu kısmına bir poşet içinde atarak belirli bir süre beklemek kötü kokulara engel olur.

 

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.