Kuru Ciltlerin Efsanevi Çözümü ”Kil Maskesi” Yapımı

Kadınlar tarafında daha çok uygulanan Kil Maskesi, farklı farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Kuru ciltleri havalandırarak yumuşamasına, yağlı ciltlerdeki yağ oranını emerek yüzümüzdeki gözenekleri açan bu maske haftada 2-3 kere uygulandığında sağlıklı bir cilde ulaşabilirsiniz.

Cilt maskesini elimize, kollarımıza da uygulayabiliriz. Bu maskelerin asıl amacı uygulanan bölgelerdeki gözenekleri açarak havalanmasını ve daha sağlıklı yapıya ulaşmasını sağlar.

Cilde İyi Gelen Kül Maskesi Tarifi

Kil Maskesi Tarifi

Kil maskesinin asıl önemli maddesi kildir. Kili aktarlarda ve organik satış yapan yerlerden alabilirsiniz. Birden farklı yöntemle yapılan kil maskesinin tarifi sizlerle.

  • 1 Çay Kaşığı Kil
  • 1Tatlı Kaşığı Papatya suyu

En klasik olan kil maskesi tarifi budur, bunun dışında zeytinyağı ve kuru zencefili de ezerek ilave edebilirsiniz.

  • 1 yemek kaşığı yulaf
  • 1 çay bardağı papatya çayı
  • 2 yemek kaşığı beyaz kil
  • 4-5 damla zeytinyağı

Bu iki tarifi haftada 2-3 kere uygularsanız cildinizdeki kuruluk ve yağ oranı düşer. Yüzünüzde parlaklık hissedebilirsiniz.

Nasıl Uygulanır ?

Karışımı tamamen hazırladıktan sonra yüzünüzü güzelce yıkayın ve hafif nemli olacak şekilde kurulayın. Hafif nemli olan yüzünüze karışımı tamamen sürdükten sonra 20-30 dakika bekleyiniz. Bu süre içinde yüzünüz yanabilir, kuruyabilir endişe etmeyiniz. Süre bitiminde bol su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.