KYK Yurdunda İzin Nasıl Alınır ? Kaç Gün İzin Hakkı Var ?

KYK Yurt sonuçlarının açıklanması ve öğrenciler yavaş yavaş bulunduğu illerindeki yurtlarına yerleşmeleri ile birlikte internet üzerinde en çok aranan sorulardan biri olan KYK Yurt izinlerinin nereden alınacağı ve KYK Yurt izinlerinin kaç gün olduğunu sizler için bu yazımızda yazdık.

KYK yurdunda kalan öğrencilerin en çok aradığı cevapları sizler için sitemizdeki yazılarımızda bulabilirsiniz. KYK yurtlarında yemek ücretleri ve KYK Yurt Fiyatlarını sizler için daha önceki yazılarımızda yazmıştık.

KYK Yurtlarında kalan öğrenciler istedikleri saatlerde dışarıya çıkamamaktadır. Yurdun belirli bir giriş ve çıkış saatleri vardır. KYK Yurtlarındaki giriş çıkış saatleri sabah saat 06.00’dan gece saat 23.00’a kadardır. Bu saatler dışında gelen veya geç gelen öğrenciler ilk uyarı almaktadırlar. Uyarıların sayısı artarsa disiplin cezası bile alabilmektedirler.

KYK Yurtlarında İzin Kaç Gün ?

KYK Yurtlarında kalan öğrenciler sene içinde resmi tatiller dışında 75 gün izin alabilmektedirler. Resmi tatillerde kullanılan izinler 75 gün içinden sayılmaz. 2021 Yılında ise resmi tatiller toplamda 9 gün olarak hesaplanmıştır.

Akademik takvimde bulunan izinler, resmi tatiller ve hafta sonları (Cumartesi- Pazar) 75 Günlük izin içinde sayılmadan izin alınabilir.

KYK yurtlarında izin almadan Yurda gelmemezlik yaparsanız KYK Yurt yönetimi tarafından uyarı alırsınız, bu uyarılar artarsa disiplin cezasından Yurttan atılmaya kadar gidebilir.

KYK Yurtlarında İzin Nereden Alınır ?

KYK Yurtlarında bulunan 75 günlük izini kullanabilmeniz için Yurt yönetimine internet üzerinden veya yazılı olarak bu izinlerin sayısını ve tarihini iletmelisiniz. İzin kullanacağınızı iletmemeniz durumunda uyarı cezası alabilirsiniz.

İzi almadan yurda gitmeme durumunda bulunursanız ailenize kadar haber edilebilir aklınızda bulunsun.

KYK Yurtlarındaki 75 Günlük İzni Kullanmak İçin:

  • İnternetten izin almak için https://gencizbiz.gsb.gov.tr/  sitesine giriş yapmalısınız.
  • İzinler bölümünden yeni izin diyerek işleminize devam ediniz.
  • Açılan bölümde izin sebebinizi, tarihini ve bilgilerinizi yazarak devam edin.
  • Son olarak izin talebinizi onaylayınız.

İnternet üzerinden izin aldığınızda yurt yönetimine iletilir. Ayrıyeten yurt yönetimine yazılı bir dilekçe vermek zorunda kalmazsınız.

 

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.