KYK Yurt Yemek Ücretleri 2021

KYK yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin en çok merak ettiği konuları sizler için sitemize taşımaya devam ediyoruz. KYK Yurt fiyatlarını sizler için önceki yazımızda yazmıştık. KYK yurt fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız.

KYK Yurtları öğrencilerin hem kalma hem yemek ihtiyaçlarının devlet tarafından uygun fiyatlarla giderilmesi için yapılan yerlerdir. Bu yurtlarda devlet imkanlarından öğrenciler uygun fiyatlarla faydalanmaktadır.

KYK Yurt Yemek Ücretleri:

KYK Yurtlarında sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir. Yemekler yurtların yemekhanelerinde günlük olarak taze şekilde yapılarak servis edilmektedir. Öğrenciler günlük olarak belirli bir ücret tanımlanır ve ücret karşılığında istedikleri yemekleri yiyebilmektedirler.

KYK yurtlarında kalan öğrenciler için günlük 16 Lira yemek hakkı tanınmaktadır. 16 Liranın üstünde yemek alan öğrenciler kalan kısmı kendi ceplerinden nakit olarak ödemektedirler.

Örneğin: Bir öğrenci akşam yemeğinde çorba, pilav ve sebze yemeği aldı. Bu yemeklerin her birine belirli bir ücret tanımlanır. Öğrenciler istemedikleri yemekleri almak zorunda değillerdir. Günlük verilen 16 Lira o gün içinde geçerli olup herhangi birine verilemez veya ertesi gün kullanılamaz.

Günlük yemek yardımı 16 Lira olup; Sabah 5 Lira, Akşam 11 Lira olarak kullanılmaktadır.

KYK Yurdunda çıkan yemeklerin fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

KYK Yurdunda Yemek Alternatifleri:

KYK Yurtlarında, yemekhanede çıkan yemekleri yemek istemeyen öğrenciler çevrede bulunan hazır yemekçilerden sipariş edebilirler veya eğer yemek yerleri uzak ve saat geçse yurtta bulunan kantinlerden hazır yiyecekler ile karınlarını doyurabilirler. Kantinin de bir çalışma saati olacağından öğrencilerin bu saatlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Öğrenci yurtlarına su ısıtıcı veya yemek yapacak aparatif cihazların sokulması yasaktır. Dışarıdan sokmak isteyen öğrenciler her ne kadar gizli yolları deneseler de yakalandıkları takdirde disiplin cezası almaları muhtemeldir.

 

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.