Nezle Ve Gribin En Büyük Düşmanı: VİCKS Kullanımı Nasıl Olmalı ?

Mevsimsel geçişlerin ve gece gündüz arasındaki soğukluk farkından dolayı havadan veya insanlardan kolayca kaptığımız nezle, gribal enfeksiyonlara çok iyi gelen VİCKS kullanımı sizler için ne işe yaradığını da anlatarak listeledik.

Krem olarak bulunan bu ilaç eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. İçinde bulunan okaliptüs yağı ve zengin nane aroması ile insan sağlığına faydası oldukça vardır.

VİCKS Kreminin Faydaları

  • Ödem oluşumunu engeller.
  • Kemik ağrılarında kullanılarak bağların ve kemik dış yüzeyinin gevşemesini sağlar.
  • Burun  tıkanıklığında kullanıldığı zaman yüksek nane aroması ile beraber insanların solunum yollarında oldukça fayda sağlar.
  • Dudak çatlaklarına iyi gelir.
  • Topuk ve elin iç dış yüzeylerindeki gergin ölü derilerden kurtulmamızı sağlar.
  • Cildin nem oranının dengelenmesinde büyük rol oynar.

Gribal Enfeksiyonlarda VİCKS Kreminin Kullanım Şekli:

Vicks kreminin en önemli özelliklerinden biri olan nezle ve gribe büyük ölçüde fayda sağlayan kremin birden fazla kullanma şekilleri vardır. En temel olarak eğer ayağınız veya herhangi bir yerinizde kas ağrısı var ise orayı gevşetmek için kullanabilirsiniz.

  1. Gribal enfeksiyonları engelleme adına sırtınıza bir el kadar sürüp yayınız. Yaydığınız yeri güzelce havlu ile kapatın ve uyuyun. Bunu yapan hastaların ertesi güne daha enerjik ve gribin etkilerinin geçtiğini söylerler.
  2. Eğer vücudunuzda burun akıntısı varsa bir parmak kadar kremi burnunuzun üst kısmına iyice yayarak bir kaç saat yıkamadan bekleyiniz. Bir kaç saatin sonunda burnunuzda ferahlık hissedip solunum yollarınızın açıldığını fark edeceksiniz.
  3. En önemli maddelerden biri olan bu son madde de ise eğer ateşinizle beraber grip hastalığının belirtileri var ise, Vicks kremini ayak topuğunuzun altına iyice yayınız. Yaydığınız kremin üstüne çorap giyerek uykuya dalınız. Bunu uygulayan çoğu kişi ertesi günün sabahında hastalıktan kurtulduklarını dile getirirler.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.