Nikotini Doğal Yollarla Vücuttan Atma Yöntemleri

Vücudumuza oldukça zarar veren sigaranın en büyük kimyasal maddelerinden biri olan ”Nikotin” içeriğini sizler için vücutlarımızdan nasıl doğal şekilde atacağımızı bu yazımızda yazdık.

Her sigara dumanını içinize çektiğinizde, sigaranın içinde bulunan kimyasal maddeler ciğerlerimize yapışarak bizlere kötü etki göstermektedir. Bu kötü etkilerden bazıları öksürük, kalp sıkışması, nefes almada zorlanma gibi yan etkilere sebep olabilirler. Sigara kullanmak sağlığımıza oldukça zararlıdır. Biz bu yazımızda sigarayı azaltmış ve sigarayı tamamen bırakmış insanların vücutlarında önceden biriktiği nikotini nasıl doğal yoldan atacaklarını yazdık.

  • Kivi:

Kivi doğal olarak bir kurtarıcıdır. Çoğu insanın hastalık zamanında bolca tükettiği ve ciğerlerimize iyi geldiği bilindiği için nikotin tedavilerinde doğal yöntem olarak kullanabilirsiniz.

  • Havuç Suyu:

Nikotin her ne kadar vücudumuzun içinde dolaşsa da, cildimize aşırı derece de zararı vardır. Cilt gözeneklerini kapatarak cildin hava almasını engellemektedir. Cildinizin yenilenmesi, nefes alması için bol bol havuç suyu kullanabilirsiniz.

  • Zencefil:

Zencefil hem cilde hem de vücudumuzun içindeki kötü bakterileri öldüren yararlı bir mineraldir. Yemeklerinize 1 tatlı kaşığı toz zencefil atarak kötü bakterilerden kurtulmak oldukça mümkündür.

  • Ispanak:

Ispanak en yararlı sebzelerin başında gelmektedir. Yemek olarak ıspanak yapmaktansa çiğ halde ıspanak tüketerek yemeniz vücudunuz için daha sağlıklı olur.

  • Biber:

Yeşil ve kırmızı biberi yemeklerinizin yanında ve yemeklerinizin içinde muhakkak kullanın. Biber içinde bulunan sağlıklı mineralle insanların vücutlarındaki kötü bakterileri öldürür.

Bu saydıklarımız dışında en çok ve en yoğun olarak kullanılan, gündelik hayatımızdan asla çıkarmamız gereken su yer alır.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.