Okul Beslenme Çantası Menü Önerileri

Okullar bugün açıldı, okuldan iki yıldır uzak kalan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri koşa koşa okullarına gittiler. Okula yeni başlayan birinci ve ikinci sınıflarda ise telaş bambaşka idi. Çocuklar okula giderken öğrencilerin aileleri de evlerinde telaşla çocuklarını beklediler. Evde bekleyen velilerin en çok düşündüğü konulardan biri de çocukları kantine giderken sıkıntı yaşadı mı sorusu oldu. Özellikle küçük yaştaki okula başlayan öğrenciler kantine gitmekte sıkıntılar yaşayabiliyor.

Velilerde bu durum için evlerinde kendileri bir şeyler yaparak çocukların beslenme çantalarına koyabiliyorlar. Bizlerde bu yazımızda sizler için beslenme çantasına hazırlayabileceğiniz atıştırmalıkları listeledik.

Beslenme Çantası Alternatifleri:

Çocukların en çok sevdiği yemek türlerinden biri olan alternatiflerdir. Alternatif dediğimiz aslında tost, sandviç gibi evde hazırlanması kolay hazır yemek türleridir.

  • Sebzeli Börek (2-3) Dilim- Akşam evde hem akşam yemeği olur hem de çocuğunuzun beslenme çantasına koyabilirsiniz.
  • Peynirli Tost
  • Peynirli veya patatesli poğaça- Hem akşam yemeği hem de yine çocuğunuza öğle aralarında yiyeceği bir beslenme olabilir.
  • Evden çıkmadan eline veya beslenme çantasına 1 avuç fındık, badem vermeyi ihmal etmeyiniz.
  • Meyve koymayı da asla unutmayınız. Kışın gelmesi ve toplu ortamda duracağından dolayı bol bol meyve yemesini isteyeniz.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.