Paket Taxi Kimin ? Paket Taksiciler Ne Kadar Kazanıyor ?

Ülkemizde oldukça fazla sayıda artan kurye faaliyetleri ile ilgili firmaları sizler için sitemizde hazırladık. Bu firmaların arasında en son çıkan ”Paket Taxi” firmasını sizler için sitemizde hazırladık. Sizlerde bu yazıyı okuyarak nasıl Paket Taxici olacağınızı ve Paket Taxi sisteminin nasıl işlediğini sizler için bu yazımızda yazdık.

Paket Taxi Kimin ?

Paket Taxi uygulamasının sahibi Ordu doğumlu ve birçok lojistik firmasının sahibi olan Raşit Emir Süer‘dir. Raşit Emir, bu girişimci fikri ile 2020 yılının en girişimci ödülünü kazanmıştır.

  • Paket Taxi Nasıl Ortaya Çıktı:

Bu yeni ortaya çıkan sektör özellikle işsiz kalan insanların dikkatini çekti ve böylece kurye sisteminin önemi
bir kat daha arttı. İnsanların işsiz kalması ve bu sektörde kazancın iyi olması insanları kuryeliğe yöneltti.
İnsanlar artık yeni dönemde ekmek almaya bile bakkala gitmez oldu. Ekmekten tut yiyeceği her şeyi online olarak
sipariş veren insanlar bir sektörün daha önemli hale gelmesini sağladı. Ancak bu sektörün çoğalmasının yanında bambaşka bir sorun vardı o da bu işin oldukça zor ve yorucu olması.

İş böyle olunca işletmeler kurye sıkıntısı çekmeye başladı çünkü işe ihtiyacı olan birinin nasıl hemen kuryeliğe başladığı gibi zorlandığı anda da iş bırakması işletmecileri zor durumda bırakıyordu ki tam bu anda yeni kurulan Paket Taxi, işletmelerin imdadına yetişti. İşletmeler ile anlaşan Paket Taxi müşterilerin siparişlerini anında butona basmaları ile birlikte teslim etmeye başladılar. Paket Taxi’nin işletmeler tarafından rağbet görmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi kesinlikle kuryenin kendileri ile bağlantılı olmaması ve kuryelerin istediği zaman iş bırakamaması. Bu kapsamda ortaya çıkan Paket Taxi, bir çok insanın dikkatini çekmiş ve özellikle çalışma şartlarından tutun Paket Taxi’de kurye olarak çalışmanın ne kadar kazandırdığını merak etmeye başladılar.

Paket Taxiciler Ne Kadar Kazanıyor ?

Paket taksiciler dediğimiz gibi farklı farklı mağazaların ve yemek firmalarının kuryeliğini para karşılığında yapmaktadırlar. Paket taksiciler diğer kuryeler gibi günde 12 saat çalışmaktadırlar. Haftanın 6 günü çalışan paket taksiciler günde 9-12 saat çalışmaları ile ayda 6-7.500 arasında para kazanmaktadırlar.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.