Prostat Tedavisi Cinselliği Öldürüyor Mu ?

Prostat hastalığı ilerleyen yaşlardaki erkeklerde gözükmektedir. Temel olarak halk arasında istemsizce altına kaçırmak adı verilen bu hastalık nedir ve tedavisi nasıldır sorularının dışında sizler için prostat tedavisinden sonra cinselliğin ölüp ölmediğini sizler için bu yazımızda yazdık.

Prostat Hastalığı Nedir ? Neden Oluşur ?

60 Yaş ve üstü erkeklerde sıkça görülen Prostat hastalığı Prostat bezinin büyümesi olarak adlandırılır. Prostat bezinin oldukça büyümesinden dolayı idrar yolu baskı alır ve bu baskı sonucunda idrar yollarında kalıcı sıkıntılar yaratabilir.

Prostat bezi, erkeklerde idrar torbasının hemen altında bulunmaktadır. Prostat bezinin asıl görevi cinsel boşalma sırasında yaşanan sıvıyı dışarı atmaktadır. Prostat bezinin şişmesi ile birlikte idrar kesesine yaptığı baskı sonucunda ne kendi görevini tam yerine getirebiliyor ne de kendi görevini yerine getirmektedir. Bu yüzden 60 yaşın üstündeki çoğu erkek Prostat bezi tedavisi olmak istiyor. Ama akıllarındaki tek soru büyümüş prostat bezinin tedaviden sonra işlevini hiç yerine getirememesi buna da cinselliği öldürmesi diyoruz.

Prostat Hastalığı Neden Yaşanır:

Tıp dünyası olarak bu konu ile ilgili açıklanan gerçek şöyledir; Erkeklerin vücutlarında erkeklik hormonu her ne kadar çok olsa da az miktarda kadınlık hormonu olan östrojen bulunmaktadır. Yaşı ilerleyen erkeklerde erkeklik hormonun azalması ile birlikte kadınlık hormonu artar ve şişmelere sebep olur. Prostat büyümesinin kesin bir bulgusu olmasa da, düşünceler adı altında yargılar bulunmaktadır.

  • İdrar da kan
  • İdrar da istemsizce sızıntı
  • Kesik kesik idrar yapma ve yaparken zorlanma yaşıyorsanız muhakkak doktora gidiniz.

Prostat Hastalığının Tedavisi Ve Sonrasındaki Cinsel Aktivite

Sağlık alanında giderek çoğalan teknolojik bulgular sayesinde artan tedavi yöntemleri oldukça güven vericidir. Yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız ve tedavi olmaktan pek emin değilseniz, Prostat Hastalığının tedavisi artık hem kısa hem de kalıcı bir çözümdür.

Gelişen tıp dünyasındaki son tedavi yöntemi olan ”Rezum” Tedavisi ile Prostat Ameliyatı sonrasında erkeklerde hem boşalma hem de sertleşme de herhangi bir negatif bulgu bulunmamıştır. Kısaca anlatmak gerekirse güvenli bir şekilde ameliyat olabilirsiniz. Bu ameliyat erkeklikte cinselliğe herhangi bir yan etki vermemektedir.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.