PTT İle Kitap Göndermek Ne Kadar ?

PTT ile kargo göndermek diğer kargo firmalarına göre daha farklı çeşitlendirilmektedir. Normal boyutlarda kargo göndermek, kitap kargosu göndermek, makale veya belge göndermek gibi çeşitlere ayrılmaktadır.

PTT ile normal boyutlarda kargo göndermek; kilosuna, enine ve boyuna göre ölçülerek fiyatlandırılmaktadır. Sadece kitap ve belge göndermek istiyorsanız 5 TL gibi bir ücret karşılığında istediğiniz yere kargonuzu gönderebilirsiniz. Bazı vatandaşlar anahtar gibi küçük ama önemli eşyaları kitapların arasına koyarak göndermektedirler.

Sizlerde bu yöntemi kullanarak unuttuğunuz anahtarları, kredi kartlarını veya herhangi bir belgenizi 5 TL karşılığında herhangi bir kitabın içine koyarak gönderebilirsiniz.

PTT Kargo Gönderim Ücretleri 2021

Her sene artan masraflara göre değişen kargo gönderim ücretlerinin güncel fiyatlarını bu yazımızın altında topladık.

Kargonuzu sardıktan veya paketledikten sonra hesaplama işlemi yapabilirsiniz. Kargonuzun şekline göre enini, boyunu çarparak 3000’e bölmelisiniz çıkan sonuç sizlere desi değerini verecek. Kargo gönderim ücretleri desi değerleri üzerinden hesaplanmaktadır.

Sizler de bu değerlerle ve matematiksel hesaplarla uğraşmak istemiyorsanız internet üzerinden ücretsiz hesaplama sitelerinden işlem yapabilirsiniz.

2021 yılında 0-1 desi arası gönderim ücreti    16,25 Lira

2021 yılında 1 kilo gönderim ücreti                 16,25 Lira olarak değerlendirilmiştir.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.