Saç Kıran Hastalığı Ve Doğal Tedavisi

Saç Kıran hastalığı büyük ölçüde saç dökülmesi anlamına gelir. Normal şekilde gözlenen saç eksilmelerinden farklı olarak görünen ”saç kıran” hastalığının neden oluştuğunu ve doğal çözüm yollarını sizler için sitemizde bahsettik.

Saç kıran hastalığı, bulaşıcı değildir kişiden kişiye temas ile bulaşmaz. Bu yüzden saç kıran hastalığı kapan biri içsel sıkıntılardan veya saç tüylerindeki minerallerin artık işlevlerini yerine getirmediği zaman ortaya çıkar. Yuvarlak halka şeklinde saçın herhangi bir bölgesinde ortaya çıkan saç kıran hastalığı için sizlere doğal yöntemleri aşağıda belirttik.

Saç kıran hastalığı doğal yollarla uygulanan yöntemler sayesinde 4-6 ayda kendiliğinden kendini tedavi ederek saçın olmadığı yeri tedavi eder.

Saç Kıran Hastalığının Tedavisi:

Saç kıran hastalığının en önemli tedavilerinden biri doğal antioksidanlardır. Antioksidan bulunan meyve ve sebzelerin arasında ”Sarımsak” bulunur. Aşağıda sizler için doğal antioksidanlarla bulunan doğal yöntemleri sizler için açıkladık.

  • Sarımsak:

Sarımsak doğal ve güçlü bir antioksidan olduğu için yaraları hızlı bir şekilde kapatarak mineral tedavilerinde etkili olmaktadır.

Sarımsağı ham halde ve karışım halde olarak iki şekilde kullanabilirsiniz. Ham halde olarak bir diş sarımsağı saç kıranın olduğu yere sürtünüz. Sürttüğünüz yerde etkisini hemen göstererek canınızı yakabilir. Sakın bu işlemden hemen vazgeçmeyin.

Karışım halinde sarımsağı kullanmak için yapmanız gereken; İki diş sarımsağı bir kasede ezerek zeytinyağı ekleyiniz. Eklediğiniz zeytinyağı ile sarımsağı iyice karıştırarak yaranın olduğu yere sürebilirsiniz. Sarımsak yarayı en hızlı tedavi eden doğal antioksidandır.

Eğer hastalığınızda yaralar oldukça açılmaya devam ediyorsa, derhal doktora başvurmanız gerekmektedir.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.