Saçınız Yağlanıyorsa Bu Tarif Tam Size Göre

İnsanların günlük hayatta yoğun koşuşturması sırasında stres, sinir ve öfkeden dolayı derimiz doğal olarak kötü kokular halinde ter döker. Bu ter kokusu da baştan başlamak üzere vücudumuzun her yerine yapışabilmektedir. Bu yapışan ter parçaları saçımızda yağlanmaya sebep olabilmektedir. Bizlerde bu yazımızda sizler için saçınızın yağlanmasına sebep olan ter kokusu ve kötü kokulara karşı bir öneride bulunmaya geldik.

Çam terebendi yağı sayesinde günde 2-3 damla yatmadan önce kullanabileceğiniz bu doğal yollu ilaç sayesinde saç yağlanmasından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Doğal bir antioksidan maddesi olan Çam terebendi sayesinde haftalar için saçın yağlanmasından kurtulabilirsiniz. Sizlerde aşağıda vereceğimiz karışım ile kolayca saç yağlanmasından kurtulabilirsiniz.

Çam Terebentin Faydaları:

  • Saça bakım yaparak, hem yağlanmasını hem de kırıkların oluşumunu engeller.
  • Saç özüne güç katarak güzel ve sağlıklı uzamasını sağlar.
  • Saç kökünü besleyerek beyazlamasını yavaşlatır.

Çam Terebentin Kullanımı Ve Karışım Formülü:

Saçlarınızda bulunan yağlanmayı gidermek için çam terebentini farklı şekillerde kullanmak oldukça mümkün. En çok önerilen kullanım yollarından biri de şampuanınızı ve çam terebendinizi bir şişede küçük bir karışım haline getirmek. Saç şampuanlarında bulunan kimyasal maddelerin kötü etkilerini azaltarak daha sağlıklı bir koruma sağlayacaktır bu karışım.

Diğer bir kullanım yolu da banyo sırasında saçınızı şampuanladıktan sonra çıkmadan önce hafif nemli halde bulunan saçlarınıza çam terebentini elinizle tarayarak uygulamak. En çok tercih edilen kullanım şekillerinden biri olan tarayarak çam terebentini sürmek daha yaygındır. Banyo sonrası uygulanan bu teknik ile hem saçınız güçlenir hem de kolay şekil verebilirsiniz.

Çam terebentini hem erkekler hem de kadınlar kullanabilir.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.