Ses Kısılmasına Evde Doğal Çözüm

Havalar bir soğuk bir sıcak gitmesi ve mevsim geçişlerinden dolayı oluşan ses kısıklarına evde doğal yollarla çözmek mümkün. Doktora gitmeden ilaç almadan doğal yollarla çözmek gayet basit. Ses kısıklığı ile başlayan soğuk algınlığına dönüşen hastalıklar için doktora görünerek yardım alabilirsiniz. Sonbahar mevsimine geçmek üzere iken soğuk sularla esen havalarla terli oturmak boğaz ağrısı ile başlar ve ses kısılmasına kadar gidebilir. Dikkat etmeniz gereken esen ve soğuğa dönen havalarda soğuk sıcak içecekleri karıştırmamak.

Ses Kısıklığına Doğal Çözümler

  • Bir çay bardağı içinde tuz ve ılık suyu karıştırınız. Bu karışım ile boğazını gargara yapınız. Bir kaç dakika gargara yaptıktan sonra etkisini fark edeceksiniz.
  • Sirke ile suyu karıştırarak bir çay bardağı içerek boğazınızı yumuşatabilirsiniz.
  • Papatya çayınıza bal atarak tüketiniz.
  • Oturduğunuz odayı bol bol havalandırınız.
  • Sıcak suyun içine limon sıkarak tüketiniz.
  • Bir su bardağı ılık suyun içine bir diş sarımsak atarak bekletin ve ardından suyu tüketiniz.

Ses kısıklığı boğaz ağrısı ile birleşerek grip ve nezleye dönebilir bunun için hafif bir ses kısıklığı veya sesinizde çatallanma hissettiğinizde hemen bu doğal yöntemleri uygulayarak hastalığınızın önüne geçebilirsiniz. Eğer sesiniz hiç yıkmayacak seviyede ise derhal hastaneye başvurabilirsiniz. Hastaneye gitmek istemeyenler ilaç olarak eczanelerden pastil alarak kullanabilir.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.