Sinekleri Doğal Olarak Nasıl Evden Uzaklaştırabiliriz ?

Yaz aylarında gittikçe çoğalan sinekler, özellikle geceleri yatmak üzere olan bizleri oldukça sinir edebiliyor. Açık pencerelerimizden evlerimize giren sinekleri, doğanın yapısını bozmadan evlerimizden uzaklaştırma yöntemini sizlerle paylaştık.

Sinekler evinize girmeden önce, asla çöp kovanızın ağızını açık bırakmamalısınız. Mutfağınızda bulaşık bırakmamaya çalışın sineklerin en toplandığı yerler genellikle keskin kokulu pis kokudur.

Karasineklerin Tehlikesi Var Mıdır ?

Sineklerin arasında belki de en tehlikelisi olan Karasinek, daha çok büyük oldukları ve diğer sineklere göre daha çok ısırık halinde kan çektikleri için insandan insana kan taşıyabiliyorlar. Çöplük ve artan yemekleri emerek beslenen bu sinek türü insanları ısırdığında kendilerinde bulunan pis maddeleri insan vücuduna bırakabiliyor bu yüzden insan vücudunda sıtma, grip ve enfeksiyonlara neden olabilirler.

Karasinek Uzaklaştırmak İçin Doğal Yöntemler
  • Lavanta Yağı:  Karasinekler Lavanta kokusundan nefret ettikleri için Lavanta olan yerlerin yakınlarından geçmezler. Sizlerde bir vazonun içinde Lavanta besleyebilirsiniz.

  • Fesleğen: Sinek ve Karasineklerin fesleğen otunun kokusuna karşı hastalıkları bulunur bu yüzden Fesleğenin oldukları ortamda rahatça hareket edemezler. Sizlerde sineklerin dolaşımını evinizde engellemek istiyorsanız bitki halinde fesleğen yetiştirebilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.