Soğana Karanfil Batırmak, Faydaları Neler ?

Soğuk kış günlerinde hastalıklarında giderek artması ve CoronaVirüs gibi hastalıklarla savaşmanın en doğal yollarından biri olan ”Soğana Karanfil Saplama” yönteminin ne işe yaradığını ve faydalarını sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık.

Adından da anlaşılacağı üzere basit ve oldukça faydalı bir yöntem olarak karşımıza çıkan ”Soğana Karanfil Saplama” doğal olarak en etkili antioksidan ve doğal grip ilacı olarak adlandırılır. Özellikle bu virüste hafif grip hastalığımız olduğunu bilip ilaç kullanmayı sevmeyenler için ayrı derecede önem arz eden bu yöntem ile sizlerde hastalığınızı bir an önce en etkili doğal yönlerle anlatabileceksiniz.

Soğan ve karanfilin ayrı ayrı birden fazla doğal özelliği ile insanların vücudundaki dengeyi koruduğu bilinmektedir. Doktorların da ilaç kullanmayı sevmeyen hastaları için ekstradan dediği şeylerden biri olan ”Bol bol soğan tüketiniz.” kelimesinin anlam bulmuş tarifi sizlerle…

Nasıl Yapılır ?

Adından da anlaşılacağı gibi basit bir şekilde yapılmakta olan ”Soğan ve karanfilin tarifi” için aslında iki ayrı yöntem bulunmaktadır. Soğan göz yaşartması yaptığından dolayı en çok kullanılan yöntemlerden biri olan haşlanmış soğanın üstüne karanfil batırmaktır. Bu yöntem için yapmanız gereken tek şey bütün soğanın kabuklarını ayıkladıktan sonra bir süre soğanı haşlamak ve ardından üzerine karanfili dikmek. Karanfil soğan tarifini yattığınız odanıza veya oturma odanıza koyarak sizlerin hava yolundan vücudunuza ”Doğal olarak antioksidan” almanızı sağlar.

Genelde bu tarifi kullanan insanlar küçük çocuklarına soğan veremedikleri için yattıkları odalarına yataklarının baş uçlarına soğan koymaktadırlar. Gece boyu odada uyuyan insanlar soğan ve karanfilin kokusunu alarak ciğerlerinde bulunan kötü yönlü bakteri ve hastalık enzimlerinden kurtulmaktadırlar.

Kullananların Yorumları:

Soğana karanfil batırma tarifini kullanan insanların internet üzerinden bloglarda paylaşmış oldukları yorumları sizler için yazdık. Sizlerde hem yorumlara hem de eklediğimiz videodan bilgi edinerek bu yöntemi kullanabilirsiniz.

  • soğanın zarının grip mikrobunu tuttuğunu anlatan bir hikaye okumuştum, havaya salmıyormuş. Denemekten zarar gelmez, biraz koku oluyor yalniz
  •  Hava değişikliğini bu şekilde atlattık diyebilirim . Yanlız ben soğanı ikiye bölüp karanfilleri saplayıp üzerine sıcak su döktüm ve odada o şekilde beklettim . Sıcak su döktüğüm zamanlarda 3-4 saat beklettim odanın bir ucunda . Su dökmediysem daha yakın ve sabaha kadar beklettim . Buhar makinesine okaliptus ve lavanta yağı damlattım . En önemlisi de sık sık odayı havalandırmak ve ısıyı ortalama 19/25 derece arasında tutmak.
  • bende şimdi yaptım koydum bakalım karanfil de sapladım İnşallah bize de faydası dokunur
  • mesafesi önemLi ben beşiğin uLaşamadığı köşesine koyuyodm uzağına koyarsan işe yaramaz
  • ben 2 gece yaptım oğlumun burnu daha az tıkandı ve rahat uyudu gece tavsiye ederim. Her gece yenisini koyun ama. Oda biraz kokuyor evet yapacak bişey yok sabahları uzun uzun havalandırıyordum geçiyor hemen. Bunların yanı sıra serum fizyolojik kullanıp aspiratör ile temizliyordum. 2 aylıktı ozman malum başka bi ilaç veremiyorlar
  • Kesinlikle çok fayda ediyor tavsiye ederim.rahatsızlanınca sürekli yapıyorum oğluma hemen etki ediyor.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.