Ter Kokusu Neden Oluşur? Çözümü Nedir?

Gündelik yaşantımızın sonuçlarından biri olan ter ve ter kokusunun sebeplerini sizler için bu yazımızda derledik. Ter kokusu oluşan vücudumuzun herhangi bir yerinde nasıl bir işlem uygulanmalı tüm cevaplar bu yazımızda sizlerle.

Vücudumuzdaki Ter Neden Oluşur ?

Ter vücudumuzda bulunan zararlı mikro organizmaların sıvı yardımı ile dışarı atılmasının adıdır. Ter atmak sağlık açısından oldukça önemlidir. Ter sayesinde dışarı kötü sıvılar atılmaktadır. Terin kokusu insandan insana değişebilir; sağlıklı beslenen bir bireyde terin kokusu olmazken, sağlıksız beslenen kişilerde ise ter kokusu oldukça kötü kokulara sebep olabilir.

Ter Kokusuna Doğal Yöntemler:

  • Sirke: Ter en çok insanların koltuk altında oluşur. Koltuk altına hafif hafif masaj şeklinde uygulayabileceğiniz bir tatlı kaşığı sirke ile ter kokusuna çözüm bulabilirsiniz.
  • Bebek Pudrası: Bebek pudrasının en büyük özelliklerinden biri sıvıları emerek vücuttan doğal şekilde atılımını sağlar. Koltuk altınıza sürebileceğiniz bebek pudrası sayesinde koltuk altınızdaki kokunuzu azaltabilirsiniz.
  • Kabartma Tozu: Kabartma tozu yapıştığı yerin sıvısını alarak havaya karışmasını sağlar. Terinizin en çok olduğu bölge olan koltuk altınıza süreceğiniz kabartma tozu sayesinde kötü ter kokunuzdan kurtulmak mümkündür.
  • Limon Kürü: Limon kürünün en önemli özelliği antiseptik özellikte olmasıdır. Kötü kokan yerlere sürdüğünüz Limon Kürü sayesinde kokunuzu ve orada bulunan bakterilerin uzaklaştırılmasını sağlar.

Eğer bu verdiğimiz doğal yöntemler işe yaramazsa ve ter kokunuz aşırı derecede sizleri rahatsız edebiliyorsa derhal doktora başvurmalısınız.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.