Üniversite Öğrencilerine 500 Lira Eğitim Bursu

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ile beraber tercih aşaması başlamıştı. Tercihlerini yapan öğrenciler bu hafta içinde açıklanacak olan tercih sonuçları ile beraber üniversite kayıt aşamasına geçecekler. Üniversiteye yeni gidecek olan öğrenciler için çeşitli kurum ve vakıflar ayda 500 ile 1000 arasında burs imkanı sağlamaktadır.

Tübitak, Türk Eğitim Vakfı, Kredi ve Yurtlar Kurumu gibi devlete ait özel kurumların burs aşamalarını öğrencilerin çoğu bilmektedir. Bu yazımızda öğrenciler pek sık bilmediği özel kurumların vakıfları tarafından öğrencilere yıllardır burs veren kurumları sizler için yazımızda açıkladık.

Mehmet Zorlu Vakfı

Zorlu Holding’in bünyesinde bulunan Mehmet Zorlu Vakfı öğrencilere yıllardır burs vermektedir. Burs verilen öğrenciler başarı ve aile durumları göz önüne alınarak seçildiği bu vakfın öğrenciler için belirlediği burs miktarı aylık 500- 1000 lira arasında değişmektedir.

Vakıf, üniversiteye yeni başlayacak öğrencilere büyük bir önem vermektedir. Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Mühendislik, Hukuk, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik, Kimya, Tıp, Psikoloji, Sosyoloji bölümlerinde okuyacaklar için başvuru şartları ve başvuru linki için tıklayınız.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Çeşitli firmaların gönüllü olarak birleşerek öğrencilere burs veren bu vakıf, 2021-2022 yılı eğitim dönemi için öğrencilere 6 ay boyunca ayda 1.500 lira burs vermeyi hedefliyor. Burs verilen öğrenciler 50 kişi ile sınırlıdır. Sizlerde bu bursa başvurmak ve başvuru şartlarını öğrenmek istiyorsanız tıklayınız.

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı

Alarko grubun sahibi olduğu bu vakıf yıllardır öğrencilerin eğitimi için burs vermektedir. Lise ve Üniversite öğrencilerine burs sağlayan bu vakıf 2021-2022 yılında da öğrenciler için her ay düzenli olarak burs sağlamaktadır. Lise öğrencileri ayda 375 lira, üniversiteler ayda 700 lira olarak burs sağlamaktadır. Sizlerde Alarko bursundan faydalanmak istiyorsanız tıklayınız.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.