Üniversite Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İş Önerileri

Üniversite sınavının ardından yerleştirme sonuçları da geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile beraber öğrenciler okuyacakları şehri araştırmaya, ev, yurt bakmaya başladılar. Üniversite öğrencileri ailesinden ayrılmaları ile birlikte kendilerini geliştirmek ve istedikleri maddi güce ulaşmak adına part time iş arayışlarına girmektedirler. Bizlerde bu yazımızda öğrenciler için çalışabilecekleri Part Time iş önerilerini bu yazımızda sıraladık.

Part Time İş Ne Demek

Part Time demek sözlük anlamında yarı zamanlı anlamına gelmektedir. Memurluk ve sigortalı çalışmaktan farklı olarak belirli saatler içinde özgün, az çalışma anlamına da gelmektedir. Genellikle öğrencilerin tercih ettiği okul zamanlarında hem okuyarak hem de okuldan arta kalan zamanlarında geçimlerini sağlamak adına çalıştığı iş şekline verilen addır.

Part Time İş Önerileri

  • Anket Doldurmak: Üniversitenin olduğu şehirde belirli firmaların saha çalışmalarında yer alabilecek 3-5 saat arasında insanlarla iletişime geçerek firmanın istediği soruları insanlara yöneltebilen ve gün sonunda doldurttukları anketleri firmaya teslim edecek bir çalışma şeklidir.

Anket doldurma işi internetten de yapılabilir fakat en verimli para kazanma şekli bulunduğunuz şehirde hem gezip hem insanlara soru yöneltmektir.

Anketörlük İşi İçin İlanları Görünüz.

  • Garsonluk, Komi Ve Tezgahtarlık: Şehrinizde bulunan kafelerde, restorantlarda veya avmlerde bulunan iş yerlerinde garson olarak çalışabilirsiniz. Bazı firmaların dönem dönem tanıtım olarak açtığı stantlarda tezgahtar olarak satış da yapabilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği çalışma şekillerinden biri olan kafelerde çalışmak için 6-10 saate ihtiyaç vardır. Gelir olarak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Bazı kafe ve restorantlarda öğrencilere özel iş yeri sigortası da yapılmaktadır.

  • Çağrı Merkezi Operatörlüğü: Yarı zamanlı olarak hem çalışıp hem de kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu iş alanı tam da size göre. Firmalar özel olan Çağrı Merkezleri ile anlaşarak istedikleri ürünü veya fırsatı müşterilerine telefon yöntemi ile ulaştırmak isterler. Çağrı merkezleri de üniversite şehirlerinde öğrenciler için iş ilanı açmaktadırlar. 6-8 Saat arasında çalışıp, iş yeri sigortasının da yapıldığı bir iş dalı olan Çağrı Merkezi Operatörlüğünün İş ilanlarını sizler için aşağıda yazdık.

Çağrı Merkezi Operatörlüğü iş ilanı için tıklayınız.

  • Üniversite Çalışma Alanları: Okuduğunuz üniversitenin yeme, içme, aktivite gibi alanlarında oldukça rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Üniversite özel olarak öğrenciler için iş ilanları yayınlamaktadır. Üniversitenizin yemekhane, havuz, spor salonu, kütüphane gibi sosyal aktivite alanlarında 3-5 saat çalışarak hem düzenli bir gelir elde edebilir hem de iş yeri sigortası yaptırabilirsiniz.

Üniversitenizde bulunan bu iş alanlarında çalışmak için Üniversitenizde bulunan sosyal alanındaki müdürlüğe giderek görüşebilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.