Yangın Bölgelerinde En Çok İhtiyaç Duyulan Malzemeler

Ülkemizde yaşanan bu kötü günlerde itfaiye ekiplerine ve yardım eden vatandaşların ihtiyaç duyduğu malzemeleri sizler için bu yazımızda toparladık. Sizlerde yangın bölgelerine yardımcı olmak isterseniz bu malzemelerden alarak yangın bölgelerine götürebilirsiniz.

  • Yanmayan Eldiven, İtfaiye ekiplerine yardımda bulunan yerel halk için tırmığa veya toprağa rahatça temas etmelerini sağlar.

  • Kafa Işıldağı, havanın kararmasında orman içinde bulunan küçük ateş birikintilerini ve yanma ihtimali olan yerleri rahat manevralarla görmek için kullanlır.

  • Yanık Merhemi, Ateşten küçük çaplı etkilenen kol bacak ve yüz için kullanılan merhemler büyük bir sağlık sorununa sebep vermeden yarayı sarar.

 

  • Tırmık, Kazma, Kürek ; Ağaçlardan toprağa düşen yanık çalıların soğutma ve yalancı yangın yöntemi ile yangının büyümesini engeller.

 

  •  Buz Ve Strafor, Soğutma çalışmalarının en büyük yardımcısı olan strafor alev almayan ve sıcağı iletmeyen bir madde olmasından dolayı çalışanlara soğuk su, yanıklara buz şeklinde yardım amaçlı alınabilir.

 

  • İlk Yardım Çantası, Yangın bölgelerinde hafif yaralanan insanlara olay yerinde anında yardım yapılarak yaranın daha fazla büyümesi engellenir.

 

Bu 6 temel yardım malzemelerinin dışında Su, Yangın tüpü, Uzun çorap, Su depoları yangın bölgelerinde oldukça ihtiyaç duyulan malzemeler arasında yer alır.

Sizlerde yangınlara yardım etmek isterseniz bu malzemelerden alarak belediyeler aracılığıyla yangın bölgelerine ulaştırabilirsiniz. Maddi destek vermek isteyenler ise, Kızılay ve Tema gibi kuruluşlara yardım yapabilirler.

 

 

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.