Yurtta Çamaşırınızı Yıkamak İçin 3 İpucu

Üniversite tercihlerinin de açıklanması ile birlikte KYK Yurtlarında hareketlilik başladı. Bu hareketlilik ile birlikte öğrenciler yurtlarını araştırmaya, eşyalarını hazırlamaya başladı bile. Bizlerde bu yazımızda öğrenci yurtlarında kalacak öğrenciler için en önemli sorun haline getirdikleri çamaşırlarını yıkamak için ipuçları paylaştık.

Öğrenciler için ilk defa yurtta yaşamak kafalarında sorun işaretleri haline geldi. Bu soru işaretlerinden biri de tabiki de çamaşırı yıkamak ve karıştırmadan nasıl toplayacakları oldu. Gelin aşağıda verdiğimiz ipuçlarına bakın.

Yurtta Çamaşır Yıkamak İçin 3 İpucu

  • Sıra Alın Alarm Kurun: Çamaşırlarınızı yurdun çamaşırhane bölümünde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Çamaşırhanede oldukça sıra olabilir sizler de bu durumdan hemen yararlanmak istiyorsanız sıranızı alarak alarm kurunuz. Çamaşırlarınızı yıkatmaya verdikten sonra da çamaşır makinesinin çalışma süresine bağlı olarak alarm kurmalısınız.

  • Planlı Davranmalısınız: Çamaşır makinesini ne zaman kullanacağınızı kurutmaya ne zaman vereceğinizi iyi bir plan yaparak saatlik olarak kullanmaya özen gösteriniz. Çamaşır makinesi kullanımı bittikten sonra illa ki kurutma makinesini kullanmaya özen gösteriniz. Bunun için de hem saat olarak hem de yapacağınız iş için plan yapmayı unutmayınız.

  • Çamaşır Katlama: Çamaşırlarınızın yıkama ve kurulama işlemleri bittikten sonra katlayarak daha iyi koruyabilirsiniz. Tabiki de evinizdeki gibi yıkama olmayacağı için sizlerde planlı ve daha iyi yıkama yöntemlerini seçmelisiniz. İyi bir çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı almalısınız bunun faydasını zamanla göreceksiniz.

Eğer yurdunuzda bulunan çamaşır makinesi bozuk veya çalışmıyor olursa bulunduğunuz şehirde belediye tarafından hizmete sunulan çamaşırhanelerden de yardım alabilirsiniz.

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.